Zeissi uued nutimikroskoobid

Zeissi uued nutimikroskoobid

12. jaanuaril 2023 esitles Zeiss uusi invertmikroskoope: Axiovert 5 ja Axiovert 5 digital.
Uued mudelid on mõeldud mikroskopisti igapäevatöö hõlbustamiseks: mikroskoobiga integreeritud kaamerasüsteem on võimeline genereerima digitaalseid pilte ja pildianalüüsi ilma arvutita, integreeritud Smart Control Box’i (SCB) abil või mikroskoobile installeeritud tahvelarvutiga.
Nutimikroskoobid on kodeeritud: mikroskoop “teab” objektiivi kõiki parameetreid ja seadistab valgustugevuse ja kaamera tundlikkuse nendele vastavalt. Praktilises töös tähendab see, et objektiivi vahetades pole vaja uuesti optimeerida valgustuse ja kaamera sätteid. Veelgi enam: nutimikroskoop võimaldab mõõta rakkude arvu ja konfluentsust (rakkude tihedust) vaateväljas. Tarkvaramoodulid ZEISS Labscope AI Cell Confluency ja AI Cell Counting (AI – Artificial Intelligence) teevad selle töö automaatselt.
Axiovert 5 ja Axiovert 5 digital on ergonoomilise disainiga: pildistamise, fokusseerimise, valgustugevuse ja esemelaua juhtimise nupud on pidevalt sõrmede ulatuses.
Zeissi e-poes on võimalik mikroskoopide erinevate komplektidega ja nende komponentidega tutvuda, e-poes registreerimisega (mis on lihtne ja tasuta) muutuvad nähtavaks ka Axiovert 5 ja Axiovert 5 digital hinnad.
Saadaval on konfiguratsioonid erinevate kontrastitehnikatega (faaskontrast, PlasDIC, DIC, iHMC, Pol) ja LED- fluorestsentsiga.