Zeissi uued nutimikroskoobid

Zeissi uued nutimikroskoobid

12. jaanuaril 2023 esitles Zeiss uusi invertmikroskoope: Axiovert 5 ja Axiovert 5 digital.
Uued mudelid on mõeldud mikroskopisti igapäevatöö hõlbustamiseks: mikroskoobiga integreeritud kaamerasüsteem on võimeline genereerima digitaalseid pilte ja pildianalüüsi ilma arvutita, integreeritud Smart Control Box’i (SCB) abil või mikroskoobile installeeritud tahvelarvutiga.
Nutimikroskoobid on kodeeritud: mikroskoop “teab” objektiivi kõiki parameetreid ja seadistab valgustugevuse ja kaamera tundlikkuse nendele vastavalt. Praktilises töös tähendab see, et objektiivi vahetades pole vaja uuesti optimeerida valgustuse ja kaamera sätteid. Veelgi enam: nutimikroskoop võimaldab mõõta rakkude arvu ja konfluentsust (rakkude tihedust) vaateväljas. Tarkvaramoodulid ZEISS Labscope AI Cell Confluency ja AI Cell Counting (AI – Artificial Intelligence) teevad selle töö automaatselt.
Axiovert 5 ja Axiovert 5 digital on ergonoomilise disainiga: pildistamise, fokusseerimise, valgustugevuse ja esemelaua juhtimise nupud on pidevalt sõrmede ulatuses.
Zeissi e-poes on võimalik mikroskoopide erinevate komplektidega ja nende komponentidega tutvuda, e-poes registreerimisega (mis on lihtne ja tasuta) muutuvad nähtavaks ka Axiovert 5 ja Axiovert 5 digital hinnad.
Saadaval on konfiguratsioonid erinevate kontrastitehnikatega (faaskontrast, PlasDIC, DIC, iHMC, Pol) ja LED- fluorestsentsiga.

Zeiss Innovation Week 21-23 September 2021

Axiolab 5

Zeissi nutimikroskoobid

Maikuus esitles Zeiss uusi mikroskoope: Axiolab 5 ja Axioscope 5 koos uute mikroskoobikaameratega Axiocam 208 color ja  Axiocam 202 mono.

Uued mudelid on mõeldud mikroskopisti igapäevatöö hõlbustamiseks: mikroskoobiga integreeritud kaamerasüsteem on võimeline genereerima digitaalseid pilte ilma arvutita.

Nutimikroskoobid on kodeeritud: mikroskoop “teab” objektiivi kõiki parameetreid ja seadistab valgustugevuse ja kaamera tundlikkuse nendele vastavalt. Praktilises töös tähendab see, et objektiivi vahetades pole vaja uuesti optimeerida valgustuse ja kaamera sätteid.

Axiolab 5 ja Axioscope 5 on ergonoomilise disainiga: pildistamise, fokusseerimise, valgustugevuse ja esemelaua juhtimise nupud on pidevalt sõrmede ulatuses.

Zeissi e-poes on võimalik mikroskoopide erinevate komplektidega ja nende komponentidega tutvuda, e-poes registreerimisega (mis on lihtne ja tasuta) muutuvad nähtavaks ka Axiolab 5 ja Axioscope 5 hinnad.

Saadaval on konfiguratsioonid erinevate kontrastitehnikatega (faaskontrast, DIC) ja LED- fluorestsentsiga.

Axiolab 5

Axiolab 5

Axioscope 5

Axioscope 5

Heiti Pavese fotonäitus

Kolmapäeval, 6. veebruaril kell 17.30 on tulemas meie mikroskoopia spetsialisti ja teadusfotograafi Heiti Pavese fotonäitus “Pisiilm”, kus autor ise kergitab katet oma piltide saamislugudelt!
Dr Heiti Paves on tegelenud nii neurobioloogia kui taimede rakubioloogiaga. Lisaks taimedele on ta pildistanud varbusse, HeLa-rakke ja muud silmale märkamatuks jäävat.

Kuigi suur osa Pavese piltidest on seotud tema teadustööga, on ta teinud pilkuköitvaid fotosid ka puhtalt loomerõõmust. Tema tööd on mängulised ja värvikad ning neist kumab läbi autori katsetav kunstnikuhing. Heiti Pavese pildid on saanud kõrgeid auhindu tunnustatud fotokonkurssidel (Nikon Small World) ja neid on avaldatud rahvusvahelistes ajakirjades (National Geographic).

Näitus “Pisiilm” on Eesti Tervishoiu Muuseumis (Lai 30, Tallinn) avatud aprillikuuni.

Näituse osavõtutasu 3 €. Samal päeval muuseumipileti ostnutele ja aastapileti omanikele tasuta.

Rohkem infot Heiti Pavese kohta leiad artiklist muuseumi kodulehel.

Zeissi slaidiskaneerimise süsteemi Zeiss Axio Scan.Z1 demopäevad Tallinnas

Optika & Diagnostika korraldas 14. ja 18. mail 2018.a. Zeissi slaidiskaneerimise süsteemi Zeiss Axio Scan.Z1 demopäevad Tallinnas, Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis ja Tartus, Tartu Ülikooli Kliinikumi Patoloogiateenistuse loengusaalis.

O & D tootespetsialisti Heiti Pavese ettekanne tutvustas Axio Scan.Z1 võimalusi, järgnes praktiline töö: näidati klassikaliste histoloogiliste värvidega preparaatide automaatset skaneerimist ja fluorestseeruvate märgiste visualiseerimist. Huvilised said skaneerida omatehtud preparaate.

Optika & Diagnostika avas Zeissi valgusmikroskoopide ja -tarvikute e-kaupluse

Optika & Diagnostika avas Zeissi valgusmikroskoopide ja – tarvikute e-kaupluse.

Zeissi objektiivide, filtrite ja enamkasutatavate fluorokroomide ineraktiivsed andmebaasid on Zeissi kodulehekülgedel vabalt kasutamiseks olnud juba aastaid.

Ka Zeissi e-pood (online store) on mitmetes riikides kasutusel, nüüd ka Eestis. E-pood annab registreerunud kasutajale võimaluse täpsemalt tutvuda valgusmikroskoopide mudelitega,  konfiguratsioonidega, et leida vajalik mikroskoop või mikroskoobi komponent, tutvuda hinnaskaalaga ja tellida online.

Samas jätkab Optika & Diagnostika Zeissi mikroskoopide müüki ja hooldust ka klassikalisel viisil, küsimused ja hinnapäringud e-posti või telefoni teel on endiselt oodatud.

Digitaalne mikroskoopiaklass

Optika & Diagnostika sisustas Tartu Ülikooli Loodus- ja täppisteaduste valdkonnas digitaalse mikroskoopiaklassi. Mikroskoopiaklass koosneb kuueteistkümnest Zeissi valgusmikroskoobist Primo Star, mis on varustatud sisseehitatud võrgukaameratega. Kaamerad on ühendatud kohalikku WiFi võrku. Preparaat, mida vaadatakse läbi mikroskoobi okulaaride, on nähtav ka üle võrgu. Nii muutub iga mikroskoobi all olev objekt vaadeldavaks nii õppejõule kui ka teistele üliõpilastele. Tasuta tarkvara sobib kasutamiseks tahvelarvutis (iPad), Windows keskkonnas ja nutitelefonis (iPhone). Nutiseadmete arv digiklassis ei ole piiratud, nende kasutamise mugavuse määrab vaid WiFi võrgu läbilaskevõime. Nutiseadmetega saab preparaate ka pildistada, filmida, objekte mõõta ja tulemustest kokkuvõtte kirjutada. Tulemused muutuvad hõlpsasti jagatavateks elektronposti ja sotsiaalvõrgustike kaudu. Mikroskoobiklassi komplektis olev lauaarvuti võimaldab igast mikroskoobist tulevat pilti näidata kogu auditooriumile projektori või monitoriga.

Digitaalse mikroskoopiaklassi võimalusi avardab veelgi uurimismikroskoop Axio Imager, mis tänu plaanapokromaatobjektiividele ja kõrge lahutusvõimega kaamerale viib uurimistöö valgusmikroskoobi lahutusvõime piirimaile.

Arengubioloogia lektori Martin Kärneri sõnul võimaldab digitaalne mikroskoopiaklass õppekvaliteedi hüppelist paranemist.

Digitaalse mikroskoopiaklassi seadmed on soetatud Tartu ülikooli Astra projekti PER ASPERA ning molekulaar- ja rakubioloogia instituudi toel ning ökoloogia- ja maateaduste instituudi kaasabil. Klass avati 7. juunil aadressil Vanemuise 46-305.