Demopäevale registreerumine

Lugupeetud koostööpartner,

Optika & Diagnostika OÜ kutsub demopäevadele. Tutvustame Tallinnas ja Tartus slaidiskaneerimise süsteemi Zeiss Axio Scan.Z1.

Tallinna üritus on koostöös Eesti Kohtuekspertiisi Instituudiga, mille käigus tutvustame slaidiskaneerimise süsteemi Zeiss Axio Scan.Z1 ja Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi kasutuses olevat LC QTOF MS kasutusvõimalusi.

Üritus toimub Tallinnas 14. mail algusega kell 11.00 Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis, Tervise 30

Tallinna päevakava: (Palume registreeruda enne 10.05.2018)

11.00 – Kogunemine
11.15 – LC QTOF MS (EKEI)
12.00 – Kohvipaus
12.30 – Slaidiskaneerija Zeiss Axio Scan.Z1 (O&D)
13.30 – Kohvipaus
14.00 – Slaidiskaneerija Zeiss Axio Scan.Z1 praktiline töö. (O&D)

Tartu üritus toimub 18. mail, algusega kell 10.00 Tartu Ülikooli Kliinikum L. Puusepa 8, Tartu, ruum nr K-9046

Tartu päevakava: (Palume registreeruda enne 14.05.2018)

10.00 – Kogunemine
10.15 – Slaidiskaneerija Zeiss Axio Scan.Z1
11.00 – Kohvipaus
11.15 – Slaidiskaneerija Zeiss Axio Scan.Z1 praktiline töö.

Infolehed:

Info:
Raivo Mooses
5694 3366
raivo@zsb.ee
Optika & Diagnostika OÜ

Demopäevale registreerumine

 

Optika & Diagnostika avas Zeissi valgusmikroskoopide ja -tarvikute e-kaupluse

Optika & Diagnostika avas Zeissi valgusmikroskoopide ja – tarvikute e-kaupluse.

Zeissi objektiivide, filtrite ja enamkasutatavate fluorokroomide ineraktiivsed andmebaasid on Zeissi kodulehekülgedel vabalt kasutamiseks olnud juba aastaid.

Ka Zeissi e-pood (online store) on mitmetes riikides kasutusel, nüüd ka Eestis. E-pood annab registreerunud kasutajale võimaluse täpsemalt tutvuda valgusmikroskoopide mudelitega,  konfiguratsioonidega, et leida vajalik mikroskoop või mikroskoobi komponent, tutvuda hinnaskaalaga ja tellida online.

Samas jätkab Optika & Diagnostika Zeissi mikroskoopide müüki ja hooldust ka klassikalisel viisil, küsimused ja hinnapäringud e-posti või telefoni teel on endiselt oodatud.

Digitaalne mikroskoopiaklass

Optika & Diagnostika sisustas Tartu Ülikooli Loodus- ja täppisteaduste valdkonnas digitaalse mikroskoopiaklassi. Mikroskoopiaklass koosneb kuueteistkümnest Zeissi valgusmikroskoobist Primo Star, mis on varustatud sisseehitatud võrgukaameratega. Kaamerad on ühendatud kohalikku WiFi võrku. Preparaat, mida vaadatakse läbi mikroskoobi okulaaride, on nähtav ka üle võrgu. Nii muutub iga mikroskoobi all olev objekt vaadeldavaks nii õppejõule kui ka teistele üliõpilastele. Tasuta tarkvara sobib kasutamiseks tahvelarvutis (iPad), Windows keskkonnas ja nutitelefonis (iPhone). Nutiseadmete arv digiklassis ei ole piiratud, nende kasutamise mugavuse määrab vaid WiFi võrgu läbilaskevõime. Nutiseadmetega saab preparaate ka pildistada, filmida, objekte mõõta ja tulemustest kokkuvõtte kirjutada. Tulemused muutuvad hõlpsasti jagatavateks elektronposti ja sotsiaalvõrgustike kaudu. Mikroskoobiklassi komplektis olev lauaarvuti võimaldab igast mikroskoobist tulevat pilti näidata kogu auditooriumile projektori või monitoriga.

Digitaalse mikroskoopiaklassi võimalusi avardab veelgi uurimismikroskoop Axio Imager, mis tänu plaanapokromaatobjektiividele ja kõrge lahutusvõimega kaamerale viib uurimistöö valgusmikroskoobi lahutusvõime piirimaile.

Arengubioloogia lektori Martin Kärneri sõnul võimaldab digitaalne mikroskoopiaklass õppekvaliteedi hüppelist paranemist.

Digitaalse mikroskoopiaklassi seadmed on soetatud Tartu ülikooli Astra projekti PER ASPERA ning molekulaar- ja rakubioloogia instituudi toel ning ökoloogia- ja maateaduste instituudi kaasabil. Klass avati 7. juunil aadressil Vanemuise 46-305.